WARSAW BALLET LOGOCentrum Baletowe Neoclassica jest siedzibą oraz patronem zespołu baletoweg Warsaw Ballet. Wybrani uczniowie dyplomowi naszego Centrum biorą udział w próbach oraz spektaklach Warsaw Ballet w ramach praktyk. Najlepsi absolwenci mają szansę dołączyć do grona tancerzy Warsaw Ballet.

Warsaw Ballet został założony w 2014 roku przez Natalię Marię Wojciechowską. Swoje próby odbywa w Centrum Baletowym Neoclassica zaś niektórzy członkowie Warsaw Ballet są pedagogami i instruktorami Centrum Baletowego Neoclassica.

Członkami zespołu są zarówno osoby, które ukończyły szkołę baletową i posiadają dyplom zawodowego tancerza, jak i osoby, które postawiły na prywatną, pozaszkolną formę edukacji tanecznej, osiągając wysoki poziom techniczny i artystyczny nieustępujący tancerzom zawodowym. Taki model zespołu otwiera drzwi na scenę przed osobami, które posiadają pasję, są twórcze i pracowite oraz bardzo utalentowane, ale nie wybrały edukacji w Państwowej Szkole Baletowej.

Warsaw Ballet jest nie tylko pierwszym prywatnym, profesjonalnym zespołem baletowym w Polsce, jest też zespołem, w którym tancerze poza braniem udziału w próbach oraz spektaklach zajmują się przydzielonymi funkcjami zgodnie z ich umiejętnościami, lub kierunkiem ukończonych/rozpoczętych studiów: marketingiem i promocją, scenografią, kostiumami, kierownictwem sceny i innymi.

Aby dowiedzieć się więcej o Warsaw Ballet zapraszamy do odiwedzenia strony www.warsawballet.pl